Volejte 775 710 218 nebo 608 326 682

Upozornění

Upozornění

Často se stává, že se zákazník nechá zlákat nabídkou firmy ze sousedních měst, ty Vám práci vykonají, ale až budete mít s jejich dílem potíže, často se k Vám obrátí zády a na Vaše připomínky nebudou reagovat.

Nejhorší jsou kominíci takzvaní „nájezdníci“. Ti rozdají letáky po půlce republiky s nabízenou levnou službou. Tu vykonají, ale přitom Vám často vnutí něco, co vůbec nepotřebujete a z inkasují od Vás mnohdy i několik desítek tisíc.

V jednom případě se dokonce domluvily se starostou nejmenované obce, ten uvěřil jejich nabídce vyhlásil je v rozhlase i Ti potom okradly půl obce a způsobily přitom nemalé škody.

U zákazníka, kterému jsme po jejich zásahu musely vyvložkovat komín. Řekli, že je třeba odstranit dehet z jeho komína strojním čištěním. Při následném úkonu mu poničily těleso komína a vyúčtovaly od něj asi osminásobek běžné ceny za tento úkon. Za 7,5m komína 10 000,-kč (běžná cena za správně provedenou práci 150-200,-kč za 1m).

Pokud Vám kominík vyvložkuje komín, nebo zhotoví fasádní komín, či svislý kouřovod je povinen Vám vystavit revizní zprávu. Mnozí z nich Vám vystaví jen zprávu o kontrole, protože na revizi nemají oprávnění a na jejich dílo by žádný revizní technik zprávu nevydal. (Na revizní zprávě musí být vždy kulaté razítko.)

V případě, že si objednáte kominíka na pravidelnou kontrolu komína, měl by Vám vystavit protokol o kontrole komína, pokud Vám žádnou zprávu nevydá, tak Vám jeho návštěva v případě pojistné události nebude příliš platná.

Možnosti vložkování: v případě, že je komínový průduch rovný, lze použít pevné roury. Pozor někteří kominíci znají jen hadice, jsou levnější a jejich montáž je jednoduší, ale tloušťka materiálu je z pravidla o polovinu slabší oproti pevným vložkám, takže pokud je Váš komínový průduch rovný, měli by jste si dohlédnout na použití pevných vložek. Pokud není komínový průduch rovný, lze vložkování provést pomocí hadice (flexibilní komínová vložka).